Project Name: "PROGRESSION"

Erasmus+ KA210 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices

Grant Agreement Number:   2021-1-HU01-KA210-ADU-000035074

Project webpage

 

Project Summary

Objectives: The aim is to appear on the international stage, to establish joint work and cooperation with the Turkish partner, i.e. to prepare a large-scale project, cooperation, to "practice" it, to introduce it into the professional work and organizational culture of the organizations. The aim is to develop the digital competence and the relationship between art and digital knowledge of the final group of beneficiaries, i.e. underprivileged, mainly Roma adults, and to map out the possibilities of the arts in international cooperation.

Implementation: What activities are you going to implement?

 - project management

- internal trainings (once online in every two months, 2 times 2 day in person)

- transnational meetings (2 times in Hungary, 1 time in Turkey)

- bilateral meetings (1-1 occasions in both countries, 2 facilitators, 3 target group members traveling/meeting)

- multiplication event 2 times

- comparative research (measuring the competence of professionals)

- edition of concrete results good practice collection, methodological guide, results communication publication, research report

 Results: What results do you expect your project to have?

 - knowledge and experience transform in international cooperation

- working out the base of a larger-scale project

- internal trainings (methodological guide)

- good practice collection for the final target group of the beneficiaries (to increase the social inclusion of the underprivileged, espec. the Roma)

- comparative, research final report

- joint process of focal topics (digital competence development, the relationship between IT and arts, art – one of the possibilities for social integration)


NEAO-KP-1-2022/8-000436


NEA-TF-20-Ö-V


Pályázat a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány által kiírt, KKETTKK CP-04 jelű pályázathoz.
Az első világháborút és a kapcsolódó történelmi eseményeket felidéző, a hősöknek és áldozatoknak emléket állító kulturális és tudományos programok, művészeti tevékenységek támogatása

FrontProgram

Célok:

Összességében cél a célcsoportok ismereteinek bővítése a témában és a területen, valamint szemléletformálás, a kritikai és értelmező gondolkodás kialakítása és/vagy annak fejlesztése, a társadalmi emlékezet ébrentartása egy jelentős és sok szempontból meghatározó történelmi esemény kapcsán. Cél az első világháború 100 éves évfordulójának megünneplése.

Megvalósítási időszak:
2017. 10. 01. – 2018. 05. 31. (8 hónap)

Program:

Flyboys – Égi lovagok (2006)
Hadak útján (2011)
Fegyverszünet karácsonyra (2005)
A fronton túl (1997)
Az árok (1999)
Akihez beszél a föld (2011)
Beneath Hill 60 (2010)
Nyugaton a helyzet változatlan (1979)

 


 

Crime Stop a társadalmi beilleszkedésért 2.
NEA-TF-16-SZ-0516
(2016-2017)

Több kutatás kimutatta, hogy a börtönbe kerülők többsége már a bekerülést megelőzően valamilyen szintű társadalmi kirekesztést élt meg. A bebörtönzés hatásai erősítik ezt, hiszen a börtönbüntetés negatívan hat a fogvatartottak társadalmi kapcsolataira, a börtönök a reintegráció szempontjából nélkülözhetetlen készségeket nem erősítik (pl. digitális kompetencia, hiszen a munkakereséshez ez nélkülözhetetlen). A börtönben és szabadulás után is több, a társadalmi be- ill. visszailleszkedést érintő alapvető emberi jog sérül. A bűnelkövetők, a fogvatartásból szabadultak jelentős része nem tud sikeresen visszailleszkedni. A szabadultak a munkaerő-piacon nehéz helyzetben találják magukat – gyakorlatilag alig tudnak elhelyezkedni büntetett előélettel, legális, bejelentett munkát vállalni -, és ez a kirekesztést jelentő szituációk halmozódásához vezethet. A fogvatartotti populációra az alacsony SES (szocioökonómiai státusz) jellemző. Összességében a társadalmi biztonságérzet csökken, ha bűnelkövetések valós esélye növekszik. Pályázatunk egyrészt a közvetlen célcsoport (fogvatartottak) esélyeit növeli, másrészt össztársadalmi szinten az ő beilleszkedési lehetőségük pozitív hatású, hiszen a bűnelkövetések száma csökken. Mivel a magyar büntetés-végrehajtási decentralizált, vannak olyan bv. intézetetek, amelyek elhelyezkedésük, földrajzi elszigeteltségük miatt nehezen vagy egyáltalán nem tudnak programokat biztosítani a fogvatartottaknak bv. intézeten belül (pl. Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet). Ugyanakkor a társadalmi beilleszkedéshez szükséges készségek fejlesztése a büntetésüket itt töltő fogvatartottak számára is nélkülözhetetlen. Szervezetünk ezen hiányokra kíván reagálni, programokkal pótolni. Emellett a családi/hozzátartozói kapcsolatok erősítése kiemelt jelentőségű, tekintve, hogy a szociális ellátórendszer önmagában nem felkészült a szabadultak problémáinak kezelésére. Jelen pályázatban az alkotó csoport saját készítésű tárgyai, ajándékok a hozzátartozóknak jelenti a kapcsolatok támogatását a szoc. kompetencia fejlesztés egyéb területei mellett.

Konkrét programelemek:

 


Crime Stop a társadalmi beilleszkedésért
NEA-TF-15-SZ-0554
(2015-2016)

A Crime Stop Alapítvány az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatásban részesül Crime Stop a társadalmi beilleszkedés programjával (NEA-NEA-TF-15-SZ-0554). Az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet solti objektumában kulcs-, valamint szociális és életvezetési kompetenciák fejlesztését célozza művészetterápiás módszerrel/eszközökkel, 10 alkalommal, 12 fő fogvatartott számára. Az Alapítvány a Nemzeti Bűnmegelőzés Stratégiája (2013-20123) alapján tervezte munkáját, miszerint „A szabadságvesztés alatt megvalósuló reintegrációs program célja az elítélt olyan élethelyzetének elősegítése, hogy a szabaduláskor belső meggyőződésből akarjon, és célirányos külsősegítség igénybevételével képes legyen a társadalom jogkövető tagjává válni. Hangsúlyos az itt jelentkező hiátusok felszámolása, többek között a családdal történő kapcsolattartás segítése és támogatása, továbbá az, hogy a szolgáltatások és/vagy a segítő szervezetek a szabadulás után is rendelkezésre álljanak. A családdal való kapcsolattartás a szociális kapcsolatok megóvása és a kikerülés utáni bűnelkövetés sikeres elkerülés érdekében döntő.” A fogvatartottak nagy része küzd szociális és életvezetési problémákkal, melyekre készségfejlesztéssel reagál a projekt, egy speciális lehetőség és módszer – művészetterápia – felhasználásával.

Konkrét programelemek:

A csoportokat egyéni segítő beszélgetésekkel egészítjük ki szükség szerint.

 

 

 

 

 

EMMI